خريد بک لينک
home theater in Los Angeles
Hookah Shisha Tobacco
فلنج
Barabas Ropa de hombre
فی چند
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 8 دی 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مستعانی | بازدید : <-PostHit->
نیازهای اجتماعی نوجوانان

چنان كه اشاره شد نوجوانان به جلب محبت و دوستی همتایان بیش از هر چیزی اهمیت می دهند ؛ می كوشند افراد گروه مورد علاقه شان آنان را بپذیرند یا به اصطلاح قبول داشته باشند

دانلود نیازهای اجتماعی نوجوانان

نیازهای اجتماعی نوجوانان 
نیازهای اجتماعی 
نوجوانان 
رشد شخصیت نوجوانان 
آسیبهای اجتماعی
بیداری جنسی 
جامعه ستیزی 
بزه كاری 
انحرافات جنسی 
تحقیق
جزوه
مقاله
پایان نامه 
پروژه 
دانلود پژوهش
دانلود تحقیق    
دانلود جزوه
دانلود مقاله 
دانلود پایان نامه
دانلود پروژه
دسته بندی روان شناسی
فرمت فایل doc
حجم فایل 20 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 13

نیازهای اجتماعی نوجوانان 

 

چنان كه اشاره شد نوجوانان به جلب محبت و دوستی همتایان بیش از هر چیزی اهمیت می دهند ؛ می كوشند افراد گروه مورد علاقه شان آنان را بپذیرند یا به اصطلاح قبول داشته باشند. به این جهت غالباً مانند آنان آرایش می نمایند، لباس می پوشند و رفتار می كنند. آنچه برایشان مهم است سازگاری و هماهنگی با رفتار گروه همتایان است. جلب رضایت پدر و مادران گاهی در درجة دوم اهمیت قرار می گیرد. 

بر اثر بیداری جنسی ، نوجوانان برای جلب نظر جنس مخالف و ابراز شخصیت نه تنها به حفظ ظاهرشان می پردازند بلكه در رفتار افراد خانواده و در وضع منزلشان نیز اظهار نظر      می كنند. همچنین از مقام و منزلت منسوبان و نزدیكان و موفقیتهایشان احساس غرور و سربلندی می كنند .

جامعه ستیزی و بزه كاری 

نخستین پدیده های جامعه ستیزی یا رفتار ضد اجتماعی از دورة نوباوگی در كودكان آشكار می شوند پدر و مادران یا معلمانی كه بیش از توان و استعداد كودكان انتظار دارند ، یا آنكه آزادی و ابتكارشان را محدود می سازند و مقررات خشك و سختی را به آنان تحمیل       می كنند روح پرخاشگری و عصیان را در آنان تقویت می كنند . در این حالت است كه كودك كینة پدر و مادر را به دل می گیرد و نه تنها نسبت به مقررات خانواده بلكه به قراردادها و مقامهای اجتماعی نیز بد بین و خرده گیر می شود و در همین دورة كودكی است كه پایه های جامعه ستیزی و بزه كاری نوجوانان ریخته می شود.

اینكه بعضی ها اظهار می كنند نوجوانی دورة بزه كاری و رفتارهای ضد اجتماعی است موضوعی قابل بحث است. این نظر را نمی توان دربارة همة نوجوانان نعمیم داد. دلیل افزایش بزه كاری در این دوره شاید آن باشد كه چون نفوذ پدر و مادران در نوجوانان كاهش می یابد و نو جوانان به كامجویی و لذت طلبی گرایش دارند دسته هایی بوجود می آورند و رفتارهایی مبنی بر جامعه ستیزی پیشه می كنند. رفتارهای ضد اجتماعی نوجوانان بستگی به نوع محرومیت و جامعة آنان دارد . نوجوانان بزه كار شهری به انواع دزدی ، حتی سرقت اتومبیل ، پخش و مصرف مواد مخدر و جز آن دست می زنند. اگر پدر و مادران نتوانند در رفتار و كردار نوجوانان نظارت كنند و آنان را افرادی سازگار و جامعه پذیر سازند، جامعه از راه قانون آنان را تنبیه خواهد كرد.

در این دوره نوجوانان بهتر از دوره های پیش می توانند آن گونه احساسات و خواستهایی را كه قبلا با مخالفت والدینشان روبرو می شد  ابراز دارند و به مرحلة اجرا در آورند . بیشتر آنان ارزشها و میراث فرهنگی خودشان را قبول دارند ، چنان كه می كوشند دربارة آنها معلومات لازم را كسب كنند و آرزومندند كه با تامین آینده اطمینان بخش ، كار ثابت و انتخاب همسر ، خانه و خانواده أی تشكیل دهند . بعضی از آنان در این زمینه موفقیتهای چشمگیری به دست می آورند و برخی به واسطه دوستان نامطلوب ، كجرویهای مستمر و اعتیادهای بنیان كن ، آینده و احیاناً سلامتشان را از دست می دهند  . برخی دیگر در حد وسط قرار می گیرند. مختصر  آنكه دورة بحرانی نوجوانی نقطة عطفی در زندگی هر كس به شمار می رود نوجوانان را باید با هوشیاری كامل و شیوه های خردمندانه راهنمایی و یاری كرد ، و گر نه هر نوع               بی احتیاطی و سهل انگاری برای آنان ، خانواده شان و جامعه زیان بار خواهد بود.

رشد شخصیت نوجوانان 

شخصیت عبارت از مجموعه گرایشها و حالتهای رفتاری است كه كم و بیش وضع ثابتی دارند و فرد در قبال اوضاع ، مسایل و رویدادهای محیط خود احساسات ، نگرشها و واكنشهای خاصی نشان می دهد. حالت های رفتاری یا به اصطلاح شخصیت ، از راه تقلید و تایید همگان حاصل می شود این حالتها گاهی صفات شخصیت نیز نامیده شده اند و بسیاری از آنها در سن ده سالگی تجلی می كنند. بر اساس صفات و رفتارهای خاص كودكان در ده سالگی می توان پیش بینی نمود كه در بزرگسالی دارای چه شخصیتی خواهند بود. شك نیست كه فرد در سراسر زندگانی خویش همواره دستخوش دگرگونی های واقع می شود اما صفات اصلی شخصیت و ویژگی های رفتاری او از كودكی یا آغاز نوجوانی طرح ریزی می شوند. اگر جامعه پیوسته در فرد نمایان می گردند و تنها موقعی تغییر می كنند كه در نحوة پاداش و معیارهای اجتماعی دگرگونی های فراوانی پدید آمده باشند. 

نوع فایل:word

سایز :20.8 KB 

تعداد صفحه : 13

دانلود نیازهای اجتماعی نوجوانان


امتیاز :


طبقه بندی: ،
نیازهای اجتماعی نوجوانان ,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *


<-BloTitle->
<-BloText->