خريد بک لينک
لوازم یدکی ال ۹۰
Hookah Shisha Tobacco
ماسک سه لایه
فلنج
Barabas Ropa de hombre
فی چند
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 8 دی 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مستعانی | بازدید : <-PostHit->
واقع گرایی یعنی تحریف واقعیات

اگر چنانچه جیمز ادعا می كند « درمان واقع در مسیر صواب هنوز هم مستقل ترین انعطاف پذیرفتن و غول آسانترین نوع ادبی است » واژه ی رئالیسم هم كه در بحث رمان از آن فراوان سخن می رود بی گمان باید مستقل ترین و انعطاف پذیرترین و غول آسانترین نوع اصطلاح در نقد ادبی باشد

دانلود واقع گرایی یعنی تحریف واقعیات

واقع گرایی یعنی تحریف واقعیات
واقع گرایی 
تحریف واقعیات
رئالیسم
واقعیت 
دموكرات
تحقیق
جزوه
مقاله
پایان نامه 
پروژه 
دانلود پژوهش
دانلود تحقیق    
دانلود جزوه
دانلود مقاله 
دانلود پایان نامه
دانلود پروژه
دسته بندی روان شناسی
فرمت فایل doc
حجم فایل 29 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 17

واقع گرایی یعنی تحریف واقعیات

 

گفتار اول: پیش درآمد :

اگر چنانچه جیمز ادعا می كند: « درمان واقع در مسیر صواب  هنوز هم مستقل ترین انعطاف پذیرفتن و غول آسانترین نوع ادبی است » واژه ی رئالیسم هم كه در بحث رمان از  آن فراوان سخن می رود. بی گمان باید مستقل ترین و انعطاف پذیرترین و غول آسانترین نوع اصطلاح در نقد ادبی باشد  

به راستی كه واژه ی رئالیسم با استقلال ظاهری اش از هر توصیف صوری و محتوایی و با انعطاف پذیری مهار ناپذیرش عجوبه ای است كه اغلب اشخاص احساس می كنند. بدون آن هم می توانند راحت سر كنند نكته ای كه دقیقاً نشان دهنده ی بی ثباتی مزمن این واژه است تمایل شدید آن به جذب این با آن كلمات توصیفی است كه حكم تكیه گاه معنایی را پیدا      می كنند. خواننده لازم نیست وقت زیادی را صرف تورق  تألیفات انتقادی كند تا به كلمات توصیفی برسد از قبیل: 

رئالیسم آرمانی، رئالیسم انتقادی، رئالیسم استمراری، رئالیسم بدبین ، رئالیسم بویا ، رئالیسم تجمعی، رئالیسم خارجی ، و انواع دیگر آن از قبیل . خوش بین . ذهنی ، رمانتیك روان شناختی، روزمره ، سوسیالیستی ، شاعرانه، صوری، طنز آلود، عینی ، فانتزی ، هجایی و رئالیسم ناتورالیستی و ملی اشاره كرد. 

بسیاری از این ها در كتاب حرج بكر كه مجموعه ای انسانی در مورد رئالیسم است        پراكنده اند  والنر  لاشی در كتابش « رئالیسم در رمان معاصر» رئالیسم های مختلف را دست بندی كرده است . رئالیسم چوپانی شاتو برچان، رئالیسم روحانی دو آمیل ، رئالیسم خود كاوانه ی پروست و حتی رئالیسم كلان شهری ژول روهن. 

پس هم می توان این سخن و پیشنهاد معقول بكر را جدی گرفت كه : 

« برای تسهیل گفتگو بهتر است از این به بعد روی هر اتفاقی كه افتاد اسم تازه ای بگذاریم و آن را با گونه یا شكل دیگری از واژه ی رئالیسم نام گذاری نكنیم » 

و هم سخن منتقدی را كه  با كمی ناشكیبایی می گوید: 

من نمی خواهم همچون خر در گل تعریف های مختلف واژه ی رئالیسم بمانم واژه ی رئالیسم در واقع حكم بزهكاری را دارد كه نویسندگان یا با قرار دادن آن تحت مراقبت كلمات دیگر یا با زدن دستبند گیومه بر دستها بشر بی اعتمادی خود را به رفتار آن نشان داده اند. ارتگا امی گایست كه او علی الاصول راه دوم را برگزیده است : « من اكنون نمی توانم وارد بحث  اصطلاح بغرنجی شرح كه همیشه برای مظلوم  نشان دادنش آنرا داخل گیومه

 قرار داده ام» . 

رئالیسم اصطلاحی است كه از فلسفه به حوزه ی نقد راه پیدا كرده است. آن هم در وضعیتی كه بر اثر خونریزی های ناشی از نبودهای پیشین ضعیف شده است. پس ما ابتدا باید دست كم طرفین جنگ را بشناسیم به هر حال شاید به نظر می رسد كه رئالیستی (ولو نابرابر) دل به دو دلبر ایدئالیسم و ماتریالیسم سپرده است، تعهد شر را به واقعیت از یاد بوده است و دلیلش این است كه خود مفهوم واقعیت نیز در ذهنیت معاصر بی آبرو شده است. این ما را به سرچمشه ی مشكلاتمان می رساند فیلیپ او می گوید : « دیگر به دون مسلم و فخر كردن واقعیت نمی توان از شیوه های واقع گرایانه استفاده كرد» بو فارد برگانزی در سمپوزیومی كه اخیراً برگزار شده است می گوید كه امروزه ما نمی توانیم مثل تولستوی بنویسیم ، « چون واقعیت برای ما معنی مشتركی ندارد» این موضع خائنانه را فیلسوفان به دیده ی تحقیر        می نگرند همه می دانیم كه امروزه فلسفه هر گونه ادعایی را نسبت به آنچه كه زمان نخستین كاركرد آن به شمار می آمد كنار گذاشته است. و به یك كاركرد جنبی، بعضی بررسی نفس امكان شناخت، بسنده كرده است. پس فلسفه تا حد شناخت شناسی كوچك شده است. 

ادوین بسیبل هولت از رئالیست های نو می گوید كه « اینكه واقعیت چیست چندان مورد علاقه من نیست » با این همه می بینیم كه برخی نویسندگان همچنان برای پیدا كردن نوعی ثابت در معنی تلاش می كنند‎، در حالیكه دیگران از آن فاصله می گیرند. نمونه های البوت ، جویس و لارنس نشان دهنده ی اختلاف نیت ها در ارایه واقعیت است. 

نوع فایل:word

سایز :29.0 KB   

تعداد صفحه : 17

دانلود واقع گرایی یعنی تحریف واقعیات


امتیاز :


طبقه بندی: ،
واقع گرایی یعنی تحریف واقعیات ,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *


<-BloTitle->
<-BloText->