خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
فی چند
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 8 دی 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مستعانی | بازدید : <-PostHit->
تحقیق هویت

جهانی شدن، فناوری اطلاعات و انفجار اطلاعات باعث شده است تغییر در سازمان ها امری ثابت و مستمر باشد اطلاع از بافت فضایی كه درآن هویت یابی رخ می دهد و بر نتایج اثر می گذارد می تواند رهبران سازمانی را به دیدگاه هایی مجهز كند و

دانلود تحقیق هویت

تحقیق هویت
هویت 
هویت یابی 
هویت های فردی 
فرهنگ سازمانی 
هویت، فرهنگ 
تحقیق
جزوه
مقاله
پایان نامه 
پروژه 
دانلود پژوهش
دانلود تحقیق    
دانلود جزوه
دانلود مقاله 
دانلود پایان نامه
دانلود پروژه
دسته بندی علوم اجتماعی
فرمت فایل doc
حجم فایل 30 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 41

تحقیق هویت

 

جهانی شدن، فناوری اطلاعات و انفجار اطلاعات باعث شده است تغییر در سازمان ها امری ثابت و مستمر باشد. اطلاع از بافت فضایی كه درآن هویت یابی رخ می دهد و بر نتایج اثر می گذارد 

می تواند رهبران سازمانی را به دیدگاه هایی مجهز كند و رویكردهایی رادر مقابل آنها قرار دهد كه با توجه به دینامیك متغیر سازمانی و مدیریت آن بر مبنای راهبردهای مبتنی بر ارتباطات شكل می گیرند(شرایم ،‌2002؛ تایلر، دوكرمر، 2005) علاوه بر این درك هویت و هویت یابی درسازمان ها باعث می شود رهبران سازمانی اقدامات همراه با دانش و اطلاعات را در خود توسعه دهند. رهبری اثر بخش تر در نتیجه ی اطلاعات از تفاوت های فردی در تعدیل روابط میان شیوه های رهبری و هویت یابی سازمانی توسعه یافته،‌ بر خروجی های مثبت سازمان ها با اعضای دارای هویت بالاتر اثر می گذارد(اپیتروپاكی و مارتین،‌ 2005،‌ون نیپربرگ، دوكرمرو هوگ، 2005) 

وقتی رهبران به عنوان اعضای نمونه در یك گروه معرفی و مشخص می شوند، اقدامات آنها اغلب به عنوان اقدامات منصفانه ومقتضی محسوب می گردد.(لیپونن،‌كویویستو و اولكونن، 2005) وقتی این هویت با دیگر متغیرهای تعدیل كننده نظیر وابستگی تركیب گردد، ادراك های سازمانی رهبر اثربخش تر خواهد بود (پیرو ،‌سیسرو، بونایتو، ون نیپر برگ و كروگلانسكی ، 2005)

درك هویت و هویت یابی چارچوبی را فراهم می سازد كه با استفاده از آن می توان فرآیند 

توسعه ای برای رهبران سازمانی فراهم ساخت.(لرد و هال، 2005)

درك وضعیت فعلی یك سازمان و چگونگی هویت یابی آن، چگونگی ساختاردهی مجدد و تخریب ساختارها در سازمان در هنگام نیاز به تغییر را دچار دگرگونی می سازد (رایدر، هاسلام و هاپكینز، 2005) و برای اینكه سازمان ها در بافت های فعلی مناسب باقی بمانند، بسیار اهمیت دارند.

در محیط های كاری چندفرهنگی و متنوع، درك دلایل و قابلیت های كاربرد فرآیند های هویت یابی و هویت موضوع پ‍‍ژوهش های متعدد قرار گرفته است.

پژوهش های انجام شده در سازمان هایی كه تركیب آنها شامل اعضایی از فرهنگ های جمع گرا و فردگرا بوده است. (یوكی ، 2003) از نظر جمعیت شناسی متنوع بوده است(بركلسیون ، 2000) یا از نظر وظایف متنوع بوده است(راندل و یایوسی ، 2003) ، همراه با پژوهش هایی كه بر اثر ارزشهای رقابتی و هویت های فردی در محیط كار متمركز بوده اند(هریوت و اسكات جكسون، 2002) بسیار مهم است. داشتن این دانش، رهبران را قادر می سازد با پویایی سازمانی چالش برانگیز و جدید جامعه جهانی و خلق سازمان های پیچیده بهتر مواجه شده و به شكلی مناسب عمل كنند.

اگرچه منشاء پژوهش های انجام شده از دو رویكرد جامعه شناسی و روان شناسی اجتماعی استفاده كرده اند امادر پژوهش های اخیر شباهت ها و تفاوت های هویتی به عنوان راهی برای هدایت اقدامات پژوهشی بوده است.(براون، 2001) و قدرت و توان توضیح سطح كلان(جامعه شناسی) و سطح فرد (روان شناسی اجتماعی) این سازه های نظری را افزایش می دهد.

استتس و بورك (2000) مدعی شده اند كه اختلاف ها در رابطه با تأكید ها است نه بر نوع آنها و توضیح می دهندكه چگونه یك نظریه ی تعمیم یافته به دست آورده اند. روان شناسان اجتماعی بر درك این كه «یك فرد كیست» تأكید می كنند در حالی كه جامعه شناسان به دنبال درك این هستند «یك فردچه می كند» یك نظریه جامع در رابطه با خود باید بودن و انجام دادن را در خود داشته باشد. دوكس و مارتین (2003) تلاش می كنند دیدگاه های خرد و كلان هویت و هویت یابی را از طریق ادغام شبكه های بین افراد در هنگامی كه نقش های هویتی خود را توسعه می دهند با طبقه بندی اجتماعی بافت هایی كه درون آنها،‌ جوانب  آنها ، جوانب گوناگون برجسته تر می شوند با هم ادغام كنند. سه عاملی كه آنها با هم تركیب می كند شامل بافت بزرگتر هویتی كه توسط آن عوامل مشخص می شود (نظیر ن‍ژاد یا جنسیت) قدرت هویت یابی و مشخصه های شبكه اجتماعی اشخاص و فرآیندی مذاكره در خصوص هویت است.

فرآیند مذاكره در خصوص هویت ، فرآیندی است كه تحت تأثیر مشخصه های برجسته و بارز موقعیت و جایگاه در گروه و سطح حمایت سازمان قرار می گیرد.

نوع فایل:word

سایز :30.4 KB    

تعداد صفحه : 41

دانلود تحقیق هویت


امتیاز :


طبقه بندی: ،
تحقیق هویت ,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *


<-BloTitle->
<-BloText->