خريد بک لينک
لوازم یدکی ال ۹۰
Hookah Shisha Tobacco
ماسک سه لایه
فلنج
Barabas Ropa de hombre
فی چند
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 8 دی 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مستعانی | بازدید : <-PostHit->
روش هایی برای رسیدن به آرامش

آرام گرفتن بهر كس پیش از آزمایش كردن از كوتاهی عقل است ممكن است مراد آرامش گرفتن و صداقت و دوستی باشد پیش از آزمایش كردن كسی و ظاهر شدن صلاح و خوبی او یا اعتماد كردن بر هر كس باشد

دانلود روش هایی برای رسیدن به آرامش

رسیدن به آرامش
آرامش
آرام گرفتن  
آرامش دل   
نفس مطمئنه  
خلوت با خویشتن   
آرامش ذهن 
تحقیق
جزوه
مقاله
پایان نامه 
پروژه 
دانلود تحقیق    
دانلود جزوه
دانلود مقاله 
دانلود پایان نامه
دانلود پروژه
دسته بندی روان شناسی
فرمت فایل doc
حجم فایل 19 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 11

روش هایی برای رسیدن به آرامش 

 

آرام گرفتن بهر كس پیش از آزمایش كردن از كوتاهی عقل است ممكن است مراد آرامش گرفتن و صداقت و دوستی با

شد پیش از آزمایش كردن كسی و ظاهر شدن صلاح و خوبی او یا اعتماد كردن بر هر كس باشد پیش از آزمایش كردن 

 و ظاهر شدن اینكه محل اعتماد است.

آرامش به عنوان شرایط باطنی نماز

نماز باید با حالت سكون و آرامش برگزار شود قلب و روح باید با عبادت متحد و همراه شوند این زمانی است كه قلب هم در صحنه نماز باشد الفاظ و حركات با قلب یكی شوند اگر نماز از حد ظاهر و بدن به باطن روح انسان سرایت كرد قلباً از حقیقت نماز لذت می برد و در نتیجه طمانینه هم حاصل می شود صاحبان نفس مطمئنه كسانی هستند كه حقیقت ایمان در روحشان رسوخ كرده باشد آنجا كه عبادت جامع شرایط و به دور از شائبه و همراه با اخلاص باشد اهمیت وجود حاصل می شود و امنیت وجود طمانینه و آرامش به بار می آورد . خداوند می فرماید : والذین آمنوا و لم یلبثوا ایمانهم بظلم اولیك لهم الامن ، یعنی آنها كه ایمان دارند و ایمانشان از ظلم و ستم پاك است برای آنها امنیت و آرامش است. و نیز می فرماید : الذین امنوا تطمئن قلوبهم بذكرالله الا بذكرالله تطمئن القلوب ، یعنی كسانی كه ایمان آوردند و قلوبشان به یاد خدا آرام گرفت آگاه باشید كه تنها با نام خداست كه دلها آرام و قرار می گیرد.

امام صادق (ع) می فرماید : فاجعل قلبك قبله للسانك ، لا تحركه الا باشاره القلب و موافقه العقل و رضی الایمان . یعنی قلب خود را قبله زبانت قرار ده جز با اشاره دل و موافقت عقل و رضایت ایمان زبان را به حركت در نیاور.

وقتی كه انسان به نماز می ایستد و تكبیر می گوید باید قلب و دل و فكر و روح و زبان همه با هم بگویند الله اكبر البته معنای الله اكبر این نیست كه خدا بزرگ یا بزرگتر است چون ما چیزی نداریم كه در برابرش بگوییم خدا بزرگتر است معنای الله اكبر این است كه خدا بزرگتر از ان است كه بتوان او را توصیف نمود همه وجود ما اگر با زبان ما هماهنگ شود ، طمانینه حاصل 

 

می شود در مورد آیت الله سید محمود جزایری (ره)  نقل می كنند كه در مسافرتی در بیابانی مشغول نماز می شود خادم ایشان كه از آقا فاصله گرفته بود ناگهان متوجه می شود شیری به آقا نزدیك شده است و با دیدن این صحنه مضطرب و ناراحت می شود اما كاری از دستش بر نمی آید  بعد كه نمازش را می خواند آن حیوان هم می رود . آقا ، خادم را مضطرب می بیند. سئوال می كند چه شده ! می گوید : مگر شیر را ندیدید نزدیك بود شما را از بین ببرد .                  می فرماید ! من اصلاً او را ندیدم و توجهی هم به آن نداشتم ! این همان طمانینه است كه در نماز لااقل مرتبه ضعیفش ـ لازم است وباید باشد .

 

1ـ آداب و الصلوهْْ ، امام خمینی ، چاپ نشر آثار امام ، ص 25 .

2 ـ كتاب تربیت اسلامی ، تالیف : استاد نبی صادقی ـ جلد4 ، ص 40 .

یك روش برای رسیدن به آرامش 

خلوت با خویشتن 

خلوت با خویشتن شما را از مشغله های زندگی دور می كند! این زمان را شما برای خود و تنها برای خود در نظر می گیرید. باید این تمرین را همه روزه روزی دو بار و هر بار به مدت 20دقیقه انجام دهید. 

راهنمایی برای تمرین «خلوت با خویشتن»

1ـ تنها باشید

2ـ محل مناسبی را تدارك ببینید

3ـ صحنه دلپذیری را در ذهن خود تصویر كنید

4ـ افكار خود را آزاد بگذارید

5ـ بعد از زمان خلوت با خویشتن ذهن خود را ارزیابی كنید.

روشهای رسیدن به آرامش

1ـ انبساط جسم: این مرحله، از مراحل جسمانی می باشد كه در جریان آن با تمركز كردن روی عضلات مختلف بدن خود را از استرس ناشی از فعالیتهای روزانه بدن خلاص می كنیم. 

2ـ آرامش جسم با راهنمایی عمومی: این مرحله از ساختار بدنی كمتری برخوردار است زیرا درحالی كه در این مرحله نیز برخی از عضلات خود را سخت و آنگاه شل  كنید می توانید راه انجام این كار را خود انتخاب كنید. 

3ـ آرامش ذهن: این مرحله را می توان مرحله ذهنی خواند چون در موقعیتی قرار می گیریم

كه به سرعت مراحل سخت و شل كردن عضلات را پشت سر می گذارید و به آگاهی خود           می پردازید و در این مرحله حوادث به شدت تنش زای فعالیتهای روزانه را می آموزید. 

4ـ آرامش خلاق: مرحله خلاقیت است در این مرحله می آموزید كه چگونه اجزا هریك از سه مرحله قبلی را با هم تركیب كنید كه به بهترین شكل نیازهای شما را برآورده سازد. عناصر مختلف زمان «خلوت خویشتن» را با توجه به روحیه خود تمرین می كنید و سرانجام به    مرحله ای می رسید كه بتوانید از آرامش خلاق در لحظاتی از روز كه آن را تنش زا می دانید استفاده كنید. 

5ـ مرحله پیشرفته «آرامش خلاق» ـ مرحله پیشرفت است. در این مرحله در طول زمان به موقعیتی می رسید كه بتوانید به سهولت و به سرعت بدن خود را در حالت آرام قرار دهید. 

مخالف آرامش استرس می باشد. 

استرس: عبارت از یك واكنش جسمی است كه به دنبال یك تحریك درونی (شناختی) یا بیرونی (محیطی) به وجود می آید. محركی كه استرس را به وجود می آورد عامل استرس زا نامیده می شود. 

نوع فایل:word

سایز :19.6 KB   

تعداد صفحه : 11

دانلود روش هایی برای رسیدن به آرامش


امتیاز :


طبقه بندی: ،
روش هایی برای رسیدن به آرامش ,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *


<-BloTitle->
<-BloText->